LUK×

NYHEDER 2017

Sidste nyt - ons d. 14. juni af John Balje
Sct. Hans aften i Roklubben
Fredag d. 23. juni Sct. Hans aften i Roklubben kl. 18 afholdtes traditionen tro sammen med familie og venner. I den anledning blev klubbens nye grill indviet og den fungerede til UG der var så stor tilslutning at vi måtte have en ekstra grill igang. Derudover havde et par medlemmer medbragt egne bålsteder og Lars Jensens brænde sponsorerede træ til bålstederne aftenen igennem. Vi siger tak til Lars og Lone for en trailerfuld brænde. Natten efter Sct. Hans havde vi indbrud i skuret og vores kære plæneklipper blev stjålet, hvilket er anmeldt til politiet. Udgiften hertil bliver desværre for klubbens egen regning da forsikringen ikke dækker mindre beløb. Bestyrelsen drøfter forebyggende muligheder på næste møde
Kommentarer